Óhajba csomagolt parancs: a zsidó diplomata „reméli”, hogy hazánk nem szavazza meg Palesztina ENSZ-tagságáról szóló határozatot
Izrael reméli, hogy Magyarország sem szavazza meg az ENSZ Közgyűlésében a Palesztina önállóságáról és ENSZ-tagságáról szóló határozatot, mert annak elfogadása a térségben egyet jelentene a konfliktussal - mondta Danni Ajalon izraeli külügyminiszter-helyettes az MTI-nek hétfőn, Budapesten adott interjúban, amit mi kommentárjainkkal láttunk el.
"Európának nem áll érdekében egy olyan határozat támogatása, amely tovább fokozná a Közel-Keleten a bizonytalanságot" - hangsúlyozta a kétnapos látogatásra Magyarországra érkezett diplomata, aki mostani útján nem látogat el más országba.
Rögtön hazudozással kezdi: miért okozna bizonytalanságot egy ENSZ-tagság? Az ENSZ-be eddig felvett államok esetében is azt okozott? Akkor is, amikor Izraelt felvették? Vagy Magyarországot? És ha igen, a kezdeti bizonytalanság után nem javult a helyzetük ezeknek az államoknak? Ha nem, akkor miért ENSZ-tagok még mindig? Sorolhatnánk az ellenérvként felérő kérdéseket, amelyeket ez az orcátlan zsidó hazugság von maga után, ám a java még csak ezután jön.
Az Európai Unió országai szeptemberben remélhetőleg nem fogják támogatni a palesztin állam önállóságáról és az ENSZ-be történő felvételéről szóló határozati javaslatot, ennek elfogadása ugyanis egyenlő lenne a konfliktussal, a feszültséggel – fogalmazott az izraeli diplomata.
Ez viszont már burkolt fenyegetés: ha Palesztina az ENSZ tagjává válik, akkor a zsidó állam megtámadja? Különben elég nehéz lenne elképzelni, hogy a szervezeti tag státuszát frissen elnyert Palesztina induljon meg Izrael ellen.
Danni Ajalon elmondta, budapesti látogatásának fő célja a kétoldalú kapcsolatok erősítése. Izraelt és Magyarországot hasonló gondolkodású és kultúrájú országnak nevezte, amelyeket történelmi szálak kötnek össze. Elmondta, kedden megállapodást ír alá a kétoldalú diákcsereprogramról és a tudományos együttműködésről a nemzeti erőforrás miniszterrel.
Hasonló gondolkodású? Ezt magyar állampolgárként kikérem magamnak, gondolom néhány millió magyar is egyetért velem, közünk nincs egymáshoz gondolkodásmódban. Mi nem építettünk falakat, hogy elszigeteljük a más ajkú és vallású embertársainkat, nem bombázunk porig lakóházakat és kórházakat, de még iskolákat sem. A történelmi szálakról szólva: nem úgy volt eddig, hogy mi egy antiszemita ország vagyunk, akik már ezer éve, ha nem több, a zsidók kiirtásán fáradoznak? A magyarok gyakorlatilag génjeikben hordozzák a fasizmust, nácizmust, antiszemitizmust és az izmusokat úgy általában, legalábbis a zsidó államot szervilisen kiszolgáló média szerint. Ennélfogva felettébb érthetetlen a „történelmi szál”...
Arra a kérdésre, lobbizik-e annak érdekében, hogy Magyarország nemmel szavazzon a palesztin határozat ügyében az ENSZ-ben, úgy felelt: „természetesen erről is lesz szó”. Hozzátette, nemcsak Magyarországról és az EU-ról, hanem végső soron minden demokratikus államról van szó, be kell látniuk, mennyire veszélyes egy ilyen közgyűlési határozat.
Mennyire veszélyes? Annyira, hogy talán Palesztina ezután könnyebben hallathatja hangját a nemzetközi fórumokon, ott, ahol a zsidó államnak mindenhol bérelt helye van, plusz mindig számíthat Amerika támogatására. Az tény, hogy veszélyes lehet az EU és a demokratikus államok számára, ha az izraeliek által eddig befolyásolt, ennélfogva egyoldalú erőtér megszűnik. Breivikek százait aktiválhatja majd a zsidó terrorállam titkosszolgálata, talán ez lenne a célzásának értelme?
A diplomata rámutatott: Izrael és a palesztinok 1994-ben és 1995-ben megállapodtak, hogy a fontos vitás kérdéseket egymás között, tárgyalásos úton rendezik, nem fordulnak harmadik félhez és nem kényszerítenek egymásra egyoldalú megoldásokat.
Bravó! Ezek szerint a falat a palesztinok belegyezésével építették? Nyilván, különben az egyoldalú megoldás másik félre való kényszerítése állna fenn. Ezek szerint azt is el kell hinnünk, hogy a palesztinok beleegyezésével bombázták porrá iskoláikat, kórházaikat, a Gázai övezet blokád alatti tartásáról, a világ legnagyobb gettójáról ne is beszéljünk.
„A palesztinok nem a tárgyalásos utat választják, ránk akarják kényszeríteni a saját feltételeiket” – mondta, és hozzáfűzte, ez a párbeszéd, a békefolyamat végét jelenti, a palesztinok a tárgyalások és a megbékélés helyett a konfliktust jelentő egyoldalú lépésre szánták el magukat. Kifejtette, ha a palesztinok most megkerülhetik a párbeszédet, akkor a jövőben sosem lenne érdekük tárgyalni, az ENSZ-hez fordulnának.
Mindeddig mást sem hallottunk mint, hogy szegény Izraelnek meg kell védenie magáét, mert a palesztinok mindennap kilövik rakétáikat, mellesleg tizedannyi halálos áldozatot sem követelnek ezek, mint az izraeli bombázások. Lehet, hogy a fentiek miatt döntöttek úgy a palesztinok, hogy nem érdemes a zsidó terrorállammal tárgyalni. Arról már nem is beszélek, hogy a konfliktus jelenleg pont Izrael érdeke, azé az államé, ahol most épp „sátoros tüntetést” tartanak az Ajalon-félékkel elégedetlen izraeliek.
Ajalon úgy fogalmazott, hogy az ENSZ Közgyűlés határozata sajnos „halott betű”, mivel nem változtatna a helyzeten, nem hozna létre egy független palesztin államot. Az a legnagyobb veszély, hogy – hamis elvárásokat keltve a palesztinok körében – erőszakhoz vezet, s ez még inkább destabilizálná a régiót. „Ez senkinek sem érdeke” - szögezte le.
Nyílt beismerése annak, hogy amennyiben az ENSZ úgy dönt, hogy Palesztinát felveszi tagjai közé, akkor azt Izrael magasról leszarja. Akkor meg mi értelme van tiltakozni a palesztinok lépése ellen?
Arra is rámutatott: a határozatnak azért sem lenne valódi jelentősége, mert a Közgyűlésnek nincs felhatalmazása arra, hogy önállónak nyilvánítson államokat és felvegye őket a világszervezetbe. Erről csak a Biztonsági Tanács dönthet, amely azonban – szerinte – bizonyosan nem támogatna egy „ilyen egyoldalú, veszélyes határozatot”. (Az Egyesült Államok, Izrael szövetségese már jelezte, hogy megvétózna egy ilyen tartalmú határozatot.)
Igen, ezt már mindenki tudja a világon: bármit is akarna elérni az ENSZ-ben Palesztina, Amerika miatt végül úgyis megbukik a dolog. Nem túl szép azonban ezt érvként előadni...
Arra a kérdésre, miképpen reagálna Izrael, ha a Közgyűlés őszi ülésszakán megszavaznák az önálló Palesztina felvételét a világszervezetbe, kifejtette: ez az oslói keretegyezmény de facto végét jelentené, "ha a palesztinok megsértik, már minket sem fog kötni, mérlegelni fogjuk a lehetőségeinket".
Magyarán, Izrael háborút indítana Palesztina ellen.
Szóval, kedves olvasóink, hazánk diplomatái ezt az államot készülnek támogatni. Van még kérdés? És kétely?
(MTI nyomán Kuruc.info, kommentár: Alex Strauss)
Kapcsolódó hírek:
Egy újabb pályázat, amelyből faji alapon zárták ki a magyart - csak zsidóknak jár a pénz
"A zsidók kétszer is romba döntötték Oroszországot" - jelentette ki Putyin pártjának egy politikusa
A kormány által tízmilliókkal kibélelt Zsidó Gárda feljelenti Pörzse Sándort
Budapest-Erzsébetváros újdonsült izraeli testvértelepülésének elhallgatott XX. századi története