![]() |
A magyar Külügyminisztérium (KÜM) elítéli Gyöngyösi Márton jobbikos parlamenti képviselőnek a The Jerusalem Post című lapban olvasható, egyebek mellett a holokauszttal kapcsolatos álláspontját - közölte a tárca vasárnap.
Gyöngyösi Mártont, a Jobbik külpolitikai szóvivőjét, az Országgyűlés külügyi bizottságának jobbikos alelnökét a The Jerusalem Post úgy idézte, mint aki a The Jewish Chronicle című folyóiratnak nyilatkozott, megkérdőjelezve a holokauszt magyar áldozatairól szóló hivatalos - egyébként számos történész szerint vitatott - számokat, Izraelt egy náci rendszerhez hasonlítva és pártja támogatásáról biztosítva Iránt.
A KÜM a közleményében azt írta, határozottan elítélik a Jobbik parlamenti képviselőinek a "holokauszt, az izraeli belpolitikai helyzet, valamint a közel- és közép-keleti politikai viszonyokkal kapcsolatos álláspontját".
A minisztérium jó tanulóként felmondta a kötelező mantár, mely szerint a holokauszt "példa nélküli népirtásnak tartják", és rendkívül fontosnak ítélik, hogy ennek "kellő súlya legyen a nemzeti emlékezetben, az iskolai oktatásban, a kutatásban, az áldozatok és hozzátartozóik kárpótlásában". "Hazánk a Holokauszt-tagadás minden formáját visszautasítja" - szögezi le az ötvenes évek harcias szervilizmusának legszebb éveit idéző hangnemben a KÜM.
Elkötelezettek Izrael mellett
Természetesen nem maradhat ki a közleményből az Izrael, illetve az Egyesült Államok melletti rendíthetetlen kiállás deklarálása sem. A magyar külpolitika a rendszerváltozás óta mindig elkötelezett volt Izrael biztonsága mellett - szögezi le valóban tényszerűen a minisztérium. Magyarország támogat minden olyan törekvést, amely "a tartós és igazságos, a két-állami megoldáson alapuló, tárgyalásos béke megteremtésére irányul" az izraeli-palesztin konfliktusban. Az iráni helyzettel kapcsolatban "osztja mindazokat az aggodalmakat", amelyeket EU- és NATO-partnereink több alkalommal is megfogalmaztak, és aktív résztvevője e szövetségi politika alakításának és végrehajtásának" - írta a KÜM.
Amit a Jerusalem Post írt...
Gyöngyösi Márton a lap szerint arról beszélt, kérdéses, hogy valóban 400 ezer magyarországi zsidót öltek meg vagy deportáltak a holokauszt idején. "Fantasztikus üzletté vált a számokkal való ugrándozás" - mondta Gyöngyösi.
Szerinte Izraelnek a palesztinokkal folytatott politikája "azonos a fajgyűlöleten alapuló náci rendszerrel. Nézze meg Libermant (az izraeli külügyminisztert), nem különbözik Göbbelstől (a náci propaganda minisztertől). Tiszta náci" - idézik a lapban a Jobbik országgyűlési képviselőjét.
Gyöngyösi utalt Simon Peresz izraeli államfő 2007-es beszédére, amelyben méltatta honfitársai üzleti sikereit Magyarországon. "A zsidók Izraelen kívül építkeznek. Van a viselkedésükben egyfajta terjeszkedés. Ha Peresz támogatja a gyarmatosítást, akkor arra magától értetődő válaszuk az embereknek, hogy úgy érzik, nem kérünk a zsidókból" - fogalmazott a jobbikos politikus. A lap a csúsztatásos rágalmazás iskolapéldáját adva megjegyzi, Gyöngyösi "láthatóan osztja" (!!!) Irán sokat hangoztatott célját, hogy "letörölje Izraelt a térképről".
...és ami valóban elhangzott
Gyöngyösi Márton a barikad.hu megkeresésére elmondta, a vele készült interjút közlő brit Jewish Chronicle meglehetősen érdekes szerkesztésben interpretálta szavait.
A lapban az újságíró azt írta, szerintem a zsidóknak nincs joga arról beszélni, mi történt a II. Világháborúban. Ez a mondat a valóságban úgy hangzott el, hogy egy olyan ország esetében, amely apartheid politikát folytat, mint Izrael, erkölcsileg meglehetősen visszás, hogy bármilyen kritika esetében a II. Világháború idején átélt borzalmakat idézi fel.
A többi említett mondatomat is hasonló „hitelességgel” adta vissza az újság. Ami viszont felháborító, hogy egy közintézmény jelen esetben a Külügyminisztérium a közleményében egy parlamenti pártnak, a Jobbiknak a politikájától határolódik el. Félreértés ne essék a minisztérium nem pártintézmény. Az a szervilizmus pedig, amely közleményükből kiérződik, visszaidézi a régi szocialista időszakot, amikor hasonlóan reagáltunk Szovjetunió felé a vélt vagy valós megnyilatkozásokkal összefüggésben.
Az pedig a Külügyminisztérium amatőrizmusát mutatja, hogy a Jewish Chronicle interjújából, a Jerusalem Postban íródott cikket alapul véve, az írások hitelességéről meg sem győződve azonnal közleményt adtak ki”. – nyilatkozta. A minisztérium eljárását az is minősíti, hogy sem engem, sem a Jobbikot nem keresték meg az ügyben, mielőtt hisztérikus hangvételű nyilatkozatban határolódtak el tőlünk - nyilatkozta portálunknak Gyöngyösi Márton.
LR - BG
MTI nyomán barikad.hu
Kapcsolódó hírek:
Egy újabb pályázat, amelyből faji alapon zárták ki a magyart - csak zsidóknak jár a pénz
"A zsidók kétszer is romba döntötték Oroszországot" - jelentette ki Putyin pártjának egy politikusa
A kormány által tízmilliókkal kibélelt Zsidó Gárda feljelenti Pörzse Sándort
Budapest-Erzsébetváros újdonsült izraeli testvértelepülésének elhallgatott XX. századi története