Statisztika a szovjet háborúiról és forradalmakat szító üzelmeiről - korabeli lapszemle
Megtámadta egy zsidó tisztviselő a jobboldali lapok kihordóját
Győri Nemzeti Hírlap, 1938. november 30.
Megbotránkoztató és általános felháborodást kiváltó eset történt kedden a délelőtti órákban egyik külvárosi utcában. Paár Károly, a jobboldali Turul Hírlapiroda egyik egészen fiatal alkalmazottja kerékpárjával haladt az utca szegélyén, hóna alatt a jobboldali lapokkal, köztük a nemzetiszocialista Magyarsággal is. Egyszer csak rátámadt egy cseppet sem árja kinézésű férfi, és durván lelökte a kerékpárról a fiút, aki tehetetlenül zuhant az utca kövezetére.
A Turul Hírlapiroda, amelynek jelentette a kihordó az esetet, megtelte a följelentést a durva támadó ellen, akiről kiderült, hogy Salcer László, a Vaecuum Oil Corp. Gergely-utcai irodájának tisztviselője.
Amikor a Turul Iroda, kinyomozva a támadó kilétét őt felelősségre vonta, az büszkén vágta ki, hogy szándékosan tette. Később azonban, amikor megindult a rendőri vizsgálat, egyezkedni akart a Turul Iroda vezetőjével, aki ezt kereken visszautasította. A megindult vizsgálat fejleményei elé Győr keresztény társadalma várakozásteljes érdeklődéssel tekint. Tökéletesen jogosult az az álláspont, hogy még ha hibás is lett volna Paár Károly, a zsidó tisztviselőnek akkor sem lett volna joga önbíráskodni, főleg a fiatalembert tettleg durván bántalmazni.
Tudja-e Ön...?
1941. november 30.
Tudja-e Ön, hogy az első horogkereszt az erdélyi Tordos területéről való és körülbelül a Krisztus előtti 23. évszázadból származik? Közép-Európából a horogkereszt már a történelem előtti időkben eljutott Görögországba, Indiába, Kínába, sőt Amerikába is. Különös módon a szemita kultúrterületen még nem találtak horogkeresztet.
A Nyilaskeresztes Párt - Hungarista Mozgalom hírei
Az árdrágítók
1944. november 30.
Olvassuk az újságok hasábjait s szörnyű küzdelmek játszódnak le a szemünk előtt. Hatalmas erők gigászi harcot vívnak, hogy megsemmisítsék az ellenfelet. A létért folyó küzdelmek olvasása közben beleakad a szemünk a törvényszéki rovatba, ahol olvassuk: Árdrágításért elítélték.
Árdrágítók! Milyen lelkiismeretlen, istentelen fráterek, akik kihasználják a közösség saját hibáján kívül adódó alkalmat és nélkülözhetetlen árucikkeket olyan árért adnak, mit megfizetni szinte lehetetlenség?! Ezek a paraziták talán egész életükben semmit sem tettek a nemzetért, talán egész életükben abból éltek, hogy kihasználták embertársaik jóhiszeműségét, ezek most újból előbújtak, hogy zsidó mentalitásukkal, bűnös üzelmeikkel kihasználják a közösség minden jóravaló becsületes tagját. Nem számít nekik a keresztény lelkiismeret, nem számít az sem, hogy olyan anyát vagy apát zsarol meg, akinek a fia a harctéren küzd, vagy elesett, azért, hogy az ő bőre megmeneküljön. Ezek a zsidó emlőn nevelődött fosztogatók még ma sem érzik a háború súlyát, s szemtelenül vígan élnek. Ezek az árdrágítók azért magyarnak vallják magukat, sőt jó magyarnak, de nem veszik észre, vagy nem akarják észrevenni, hogy árulói a nemzetnek, hogy árulói a külső és belső front katonáinak, még azzal sem törődnek, ha az újság hasábjain kipellengérezik őket, még a fogház bűzös celláját is elviselik azzal a tudattal, ha kiszabadulnak, úgyis folytatják.
Testvéreim! A mi új szellemünk ezt tovább nem tűri! Nem tűrheti, mert katonáink, akik harcolnak, a menekültek, akik egy szál ruhában menekülnek, a bombakárosultak, akik fedél nélkül vannak, mind, mind felénk tekintenek és tőlünk várják az igazságot. Mi igazságosan mérünk. Ha valaki egyszer megbotlik, azt megbocsátjuk, de sorozatosan elkövetett esetek után, könyörtelenül kiemeljük a társadalomból s ha kell, kipellengérezzük a város főterén azzal a felírással: Árdrágító egyenlő hazaáruló!
Kitartás! Éljen Szálasi!
Horváth János
Portugál lap statisztikája a szovjet háborúiról, kommunista és forradalmakat szító üzelmeiről
A Novidades című portugál lap a következő statisztikát állította össze a szovjet háborúiról, kommunista és forradalmakat szító üzelmeiről:
A szovjet 1917. óta 11 háborút viselt. 1918-ban Finnország, 1918-ben Lettország, ugyanezekben az években Litvánia és Észtország, 1920-ban Lengyelország, 1921–24 között Georgia, 1925–31 között Kína, 1936–37 között Spanyolország, 1939-ban Lengyelország, 1939–1940 Finnország és 1941 óta Európa ellen. Ugyanezen idő alatt a szovjet a következő forradalmakat szította: 1917-ben Oroszországban, 1917-ben Németországban (Magyarországon Kun Béla), 1931, 1933, 1934 és 1936-ban Spanyolországban, 1939-ben Finnországban, 1921–24-ben Georgiában, 1925-ben Kínában, 1928–29 és 1935-ben Mexikóban, 1932-ben Chilében, 1933-ban Kubában, 1928-ban Turkesztánban, 1934-ben Mongóliában, 1935-ben Brazíliában és 1928-ban Afganisztánban. A már említett államokon kívül a Szovjet a következő országokban idézett elő felkeléseket, zavargásokat, merényleteket és puccsokat: Franciaország, Olaszország, Svájc, Portugáliai Jugoszlávia, Románia, Görögország. Svédország, Bulgária, Hollandia és Belgium. Amerikában: az Egyesült Albumokban, Argentínában, Chilében, Mexikóban.
A honvédelmi miniszter rendelete a Nemzetvezető katonai rendfokozatáról
Budapest, november 29. (MTI.) Beregffy Károly honvédelmi miniszter a következőképpen rendelkezett: Az igazságügy-miniszternek november 15-én kelt rendelete szerint Szálasi Ferencre nézve megszűntek a budapesti büntetőtörvényszék előtt annak idején folyamatban volt hátrányos jogkövetkezmények. Ennek következtében megszűntek azok a hátrányos jogkövetkezmények is, amelyeket a katonai közigazgatási jogszabályok ezekhez a büntető ítéletekhez fűztek. A fentiek alapján Szálasi nemzetvezető visszanyerte rendfokozatát. Szálasi Ferencet személyes parancsára régi rendfokozata helyett, mint a gyalogsághoz tartozó rendfokozat nélküli honvédet a honvédség nem tényleges állományába helyezem.
(Kuruc.info)
Kapcsolódó hírek:
Vértanú Nemzetvezetőnk emlékére
A Holokauszt Emlékév apropóján: ki mentette meg a legtöbb zsidót?
Szálasi Ferenc emlékeiből
Szálasi sírja